Herci

21. srpna 2007 v 14:52 | Ančí |  Piráti z Karibiku
Keira Knightley
Keira Knightley se narodila 26. 3. 1985 v Teddingtonu ve Velké Británii. Herecké předpoklady měla už od dětství a již ve 3 letech si řekla o agenta. Její rodiče, Will Knightley (herec) a Sharman MacDonald (herečka a scénáristka), nebyli natolik šílení, aby pořizovali agenta pro tříleté dítě a navíc ji ze začátku v hraní nepodporovali. Keira byla dyslektička, ale dařilo se jí to před rodiči skrývat. Poslouchala knížky na kazetách, učila se je nazpamět a pak dělala, že je čte. Až její babička na to přišla a prohlásila: "To děcko neumí číst!" Maminka jí řekla, že jestli za ní bude chodit s knížkou v ruce a s úsměvem na tváři každý den po celé prázdniny, v září jí sežene agenta. Keira se nevzdávala a v 6 letech agenta dostala. Ten jí v 7 letech zařídil první setkání s kamerou v televizním filmu ROYAL CELEBRATION. Podle nařízení rodičů však směla hrát pouze v době, kdy se jí to nepletlo se školou, aby ji neflákala. Kdyby si zhoršila známky, nesměla by hrát. Ale i tak Keira získávala další praxi v televizi.

První větší role přišla v roce 1999 (Keiře bylo 14), když hrála roli Sabé, dvojnici královny (Natalie Portman) ve HVĚZDNÝCH VÁLKÁCH. Její role byla držena v tajnosti a N. Portman se proslavila rolí královny i jako její dvojnice. Spousta fanoušků si stále myslí, že N. Portman hraje obě role.

Zahrála si dceru Robina Hooda ve filmu PRINCEZNA ZLODĚJŮ, objevila se v TV serii OLIVER TWIST a v thrilleru THE HOLE. Také si zahrála malou roli ve filmu DEFLATION.

Pak přišla role, která Keiru konečně proslavila. Film BLAFUJ JAKO BECKHAM se setkal s opravdu velkým úspěchem a ve Velké Británii se držel 7 týdnů na prvním místě žebříčku návštěvnosti a uspěl i v Americe. Role Jules, dívky, která se snaží se svou indickou kamarádkou Jess (Parminder Nagraová) dostat do Spojených států jako profesionální hráčka fotbalu, Keiře sedla přímo na tělo. Na roli se připravovala opravdu poctivě. Trénovala plných 20 týdnů, a to i přesto, že na škole byla nadšenou sportovkyní a kapitánkou dívčího fotbalového družstva. Tento film Keira přijela uvést na 37. ročník filmového festivalu v Karlových Varech.

Ale největší úspěch pro Keiru připravil letní trhák PIRÁTI Z KARIBIKU: PROKLETÍ ČERNÉ PERLY. Keira zde byla obklopena filmovými lamači srdcí třech generací - Geoffrey Rush, Johnny Depp a Orlando Bloom. Práci s nimi si nemohla vynachválit. A právě díky tomuto filmu si Keira našla miliony fanoušků po celém světě.

Po "Pirátech" přišla role v romantické komedii LÁSKA NEBESKÁ, kde si Keira zahrála po boku Hugha Granta, Liama Neesona a Emmy Thompson. V Čechách se sice tento film příliš neujal, ale Británie opět řičela nadšením.

V Dublinu točila roli Guenevery v historickém filmu producenta Jerryho Bruckheimera KRÁL ARTUŠ. Když měla den volna, letěla do Londýna na schůzku s Mayburym kvůli roli Jackie ve filmu SVĚRACÍ KAZAJKA. V té době se přiotrávila jídlem a tak se, podle jejích slov, snažila nezvracet na lidi, se kterými chtěla pracovat na dalším filmu. Mayburyho slova jí tenkrát od pocitu nevolnosti nepomohla. Řekl jí, že se na roli nehodí a že ji nechce. Keira neměla co ztratit a tak ho požádala, jestli by mu nemohla přečíst kousek scénáře. On souhlasil, měl k ní sice pár poznámek, ale nakonce jí dal své telefonní číslo a nakonec i roli.

Stejně jako Maybury, tak i Joe Wright nejdříve Keiru nechtěl obsadit do svého filmu podle románu Jane Austen PÝCHA A PŘEDSUDEK. Připadala mu na roli Elizabeth Bennet příliš krásná. I tuhle roli ale nakonec dostala. Wrighta si získala svou bystrostí, rozpustilostí a dobrým vystupováním. Za tuto roli získala nominaci na Oscara v kategorii herečka v hlavní roli.

Ve filmu DOMINO, který je založený na skutečném životě Domino Harvey Keira vyměnila korzet za nunchucky, kulomety, nože a vrhající hvězdice a ztvárnila tak roli lovkyně lidí.

Film PIRÁTI Z KARIBIKU: TRUHLA MRTVÉHO MUŽE, kde Keira opět zazáří jako Elizabeth Swann, je už natočený a premiéru by měl mít 7. června 2006. Plánují se také PIRÁTI Z KARIBIKU 3, s podnázvem Konec světa. Keira opravdu nezahálí a už v této době ji čeká natáčení filmu SILK a ATONEMENT. Můžeme se jen nechat překvapit, jestli i tyto filmy budou tak úspěšné jako ty minulé.

Přestože letos v březnu oslavila své 21. narozeniny, tak má za sebou několik opravdu kasovních úspěchů. Je jednou z mála lidí v této branži, která si neosvojila hvězdné manýry a dále zůstává milá, skromná, upřímná a bez skandálů. Můžeme jen doufat, že jí to vydrží!
Orlando Bloom

Herec

Datum narození:13.01.1977 Místo narození:Canterbury, Kent, England, UK Znamení: Kozoroh
Orlando Bloom se narodil a vyrůstal v Canterbury v Anglii spolu se svou mladší sestrou Samanthou. Už od mládí chtěl být hercem a díky podpoře své matky se začal zúčastňovat místních hereckých festivalů. V 16-ti letech se přesunul do Londýna, kde se připojil k National Youth Theatre a po dvě sezóny s nimi účinkoval, než získal stipendium na herecké škole British American Drama Academy. Na konci působení se skupinou si zahrál tajného agenta ve hře "A Walk in the Vienna Woods". Což mu pomohlo k malé roli v britském televizním filmu "Wilde" (1997).

Další herecké vzdělání si Orlando Bloom doplnil na prestižní Londýnské škole "Guildhall School of Music and Drama". Běhěm studia na této škole si zahrál v několika klasických divadelních představeních. Během studia se mu přihodila nešťastná nehoda, když spadl z druhého patra na záda. Naštěstí se mu neporušila mícha a za nedlouho jej propustili z nemocnice.

Stejně jako většina jeho známých ze studia se pokoušel získat roli v připravované trilogii Pána prstenů. Po mnoha zkouškách a výběrových řízeních si měl zahrát roli Faramira (který se objevuje v druhém dílu dvou věží), ale po schůzce s režisérem Peterem Jacksonem mu byla nabídnuta jedna z hlavních rolí Legolase Greenleafa. Role Legolase mu byla nabídnuta dva dny před dokončením studia v roce 1999.

Na roli Legolase se připravoval několik měsíců předtím, učil se jezdit na koni, střílet z luku a šermovat. Postavu, kterou ztvárnil je nesmrtelný 2 931 let starý elf s nadlidskými schopnostmi. Celá trilogie se natáčela na Novém Zélandě 18 měsíců. První díl Pán prstenů 1 - Společenstvo prstenu "The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring" byl uveden do kin v roce 2001.Film se ihned stal absolutní jedničkou, která bořila statistiku nejen v návštěvnosti, ale i tržbách. Spolu s Elijahem Woodem (Frodo) Ianem McKellenem (Gandalf - čaroděj), Viggo Mortensenem (Aragorn řečený Chodec - člověk) a Liv Tyler (Arwen - elfka) se stali středem zájmu všech světových médií. Orlando má ve skutečnosti krátké tmavé vlasy, ale v trilogii se objevuje s dlouhou blond parukou.

Orlando Bloom se ihned po dokončení natáčení Pána prstenů vrhl na malou roli v dalším úspěšném filmu Černý Jestřáb sestřelen "Black Hawk Down". Druhý díl Pán prstenů 2 - Dvě věže "The Lord of the Rings: The Two Towers" byl uveden do kina o rok později a kopíroval úspěchy prvního dílu. Třetí pokračování Pán prstenů 3 - Návrat krále "The Lord of the Rings: The Return of the King" bylo uvedeno do kin v USA v roce 2003 a u počátkem roku 2004.

Roku 2003 také potvrdil svůj hvězdný status trhákem z produkce Jerryho Bruckheimera Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly, kde si zahrál po boku Johnnyho Deppa a Keiry Knightley. O 3 roky později ztvárnil opět postavu Willa Turnera ve snímku Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006) a v současné době natáčí již třetí pokračování Pirátů z Karibiku.

S dalších významných filmů jmenujme historické snímky Trója (2004) a Království nebeské (2005) a v neposlední řadě také film Camerona Crowea Elizabethtown (2005).
Johny Deep

Herec

Datum narození:09.06.1963 Místo narození:Owensboro, Kentucky, USA Znamení: Blíženci
Jeho plné jméno je John Christopher Depp II. Má dva sourozence sestru Christie Dembrowski, která pracuje jako osobní manažerka a bratra Dannyho Deppa, který se živí psaním scénářů. Jeho máma Betty Sue pracovala jako číšnice a otec John musel jako inženýr cestovat za prací, takže rodina opustila Johnnyho rodné Kentucky a vydala se na cesty. Stěhovali se tak často, že si ani nevybavuje, kde všude bydlel. Rodiče měli navíc výbušný vztah. Před tím vším se snažil utéct, takže propadl drogám. Ve dvanácti dostal Johnny kytaru, aby svůj volný čas věnoval něčemu lepšímu, než byli drogy. Když mu bylo patnáct, rodiče se rozvedli.

Se školou skoncoval v 16 letech, a rozhodl věnovat hudební kariéře. Založil kapelu The Kids a vydal se s ní do Los Angeles. Jenže nakonec bylo všechno jinak: potkal svoji ženu Lori Allisonovou s níž se ve svých dvaceti letech oženil. Manželství sice vydrželo s bídou dva roky (rozvedli se v roce 1985), ale Lori filmová maskérka seznámila svého muže s Nicolasem Cagem. Ten jej vzal na schůzku se svým agentem a z Johnnyho se tak stal herec. Johnnyho první film byla "Noční můra v Elm Street/A Nightmare on Elm Street". Roli dostal díky náhodě - režisér filmu se zeptal své dcery, koho by do oné role obsadila a ta si vybrala Johnnyho.

Další role, kterou nejprve nechtěl byla role Toma Hansona v seriálu "21 Jump Street". Z Johnnyho se díky postavě detektiva Hansona okamžitě stala hvězda. Další role následovaly velmi rychle. Filmy Střihoruký Edward, Co žere Gillberta Grapea, Ed Wood či Donnie Brasco jen potvrdily jeho talent a za tři z nich získal nominace na Zlatý Glóbus ("Střihoruký Edward/Edward Scissorhands", "Benny and Joon", "Ed Wood").

Během natáčení Střihorukého Edwarda poznal i svou lásku herečku Winonu Ryderovou. Zamiloval se tak, že si nechal na ruku vytetovat "Winona forever" (Winona navždy). Po třech letech, ale přišel rozchod, a tak i změna "Wino forever". Johny chodil i s Kate Moss i když spíš střídavě.

Měl problémy s drogami, ale všechno vyvrcholilo tím, když se herec River Phoenix v roce 1994 předávkoval heroinem přímo před Jonnyho klubem Viper´s Room v Los Angeles. To ho naprosto odradilo a rozhodl se přestat.

V roce 1996 měl svůj režijní debut ("The Brave") a v roce 1999 se stal spoluvlastníkem francouzské restaurace "Man Ray".

Dne 24. 5. 1999 se mu kolem půl deváté v nemocnici nedaleko Paříže narodila jeho a Vanessina dcera Lily-Rose Melody Depp. Jeho přítelkyně je francouzská herečka a zpěvačka Vanessa Paradisová. S níž se rozhodl žít ve Francii, ale své herecké kariéry se nevzdává a pokračuje. V roce 2001 se objevil ve snímku Z pekla v němž si zahrál policejního komisaře Freda Abberlina, odhalujícího podivné souvislosti v příběhu Jacka rozparovače.

S režiserem Timem Burtonem spolupracoval kromě filmů Střihoruký Edward a Ed Wood také v roce 2005 když se objevil v jeho diváckém hitu Karlík a továrna na čokoládu nebo když propůjčil svůj hlas postavě Viktora v animovaném horrorovém příběhu Mrtvá nevěsta Tima Burtona.

Johnny Depp získal nominaci na Oscara, Zlatý globus, cenu Screen Actor's Guild a nominaci na televizní cenu BAFTA za roli J. M. Barrieho ve filmu režiséra Marca Fostera Hledání Země nezemě (2004), kde hrál s Kate Winslet a Freddie Highmorem. Depp také získal nominaci na Oscara, BAFTA a Screen Actor's Guild za roli kapitána Jacka Sparrowa v akčním dobrodružství Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2001). Roku 2006 se opět objevil v roli Jacka Sparrowa ve snímku Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže a v současné době natáčí již třetí pokračování Pirátů z Karibiku.

Další jeho snímkem je Libertine (2004) od Laurence Dunmorea, kde si zahrál básníka ze 17. století se slabostí pro ženy. Jeho hereckými partnery mu jsou John Malkovich a Samantha Morton. Z dalších jeho filmů jmenujme např.Tajemné okno Davida Koeppa nebo Tenkrát v Mexiku od Roberta Rodrigueze.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Natka Natka | Web | 10. května 2008 v 11:13 | Reagovat

SUPER   díííííííki

2 nikoinka nikoinka | E-mail | 31. července 2008 v 10:32 | Reagovat

vsichni jsou skveli a hezci holka nez je Elizhabet neexistuje

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama